TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO
W dniach  04. 12 – 11.12. 2011 r w naszej szkole zorganizowany został Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem przeprowadzonej kampanii było zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na podstawowe problemy, z jakimi mogą spotkać się na drogach, a także do podejmowania działań edukacyjnych skierowanych zarówno do osób dorosłych jak też dzieci i młodzieży. Jest to również znakomita okazja do podnoszenia świadomości użytkowników dróg w kwestii bezpieczeństwa. Do tej pory termin i działania zawiązane z tygodniem bezpieczeństwa ruchu drogowego koordynowała Organizacja Narodów Zjednoczonych. W tym roku każde państwo podjęło decyzję samodzielnie o tym, w jakim terminie chciałoby ustanowić „Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”.
Akcję zainaugurowano gazetka pt. „Śpiesz się powoli”, którą umieściliśmy na korytarzu szkolnym. Całą kampanię przeprowadzoną podczas Szkolnego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego można zaliczyć do udanych. Uczniowie z zainteresowaniem czytali informacje na gazetkach ściennych, z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach nauki pierwszej pomocy przedmedycznej. Wykazali się dużą wiedzą w czasie konkursów i pogadanek.
Organizatorzy kampanii serdecznie dziękują uczniom, nauczycielom, dyrekcji szkoły, rodzicom za włączenie się do akcji prewencyjnej i propagandowej na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na drogach dzieci i młodzieży.
Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowali i czuwali nad jego sprawną realizacją p. Małgorzata Gawlik i p. Małgorzata Wódka.