NASI UCZNIOWIE W MINISTERSTWIE

6 marca br. w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące IV edycję ogólnopolskiej akcji „Wypadki na drogach - porozmawiajmy”, podczas którego pan dyrektor Zbigniew Soja odebrał z rąk ministra dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca w kategorii szkoła (32 - calowy telewizor).

W spotkaniu wzięli udział także uczniowie oraz koordynatorki akcji p. Małgorzata Gawlik i p. Małgorzata Wódka, którym wręczono dyplom i nagrodę za zajęcie I miejsca w kategorii gazetka tematyczna. Miło nam poinformować, że również uczennica naszej szkoły Anna Chojnowska otrzymała wyróżnienie w kategorii uczeń.

Sukces nasz nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów naszej szkoły. Ponadto nasze działania w zakresie realizacji całego projektu były wspierane przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej mgr inż. Stanisława Początka, Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Adama Rzemińskiego, Komendanta Powiatowej Policji insp. mgr Bogdana Tabisia oraz ludzi dobrej woli, którzy chcieli uświadomić uczniom, czym jest dar życia i jak z niego korzystać.

Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy docenieni za wielki wkład w promowanie bezpieczeństwa na drogach, a wyjazd do Warszawy na uroczyste wręczenie nagród był możliwy dzięki uprzejmości Burmistrza i Komendanta Straży Pożarnej.

Ta edycja programu, jak wcześniej informowaliśmy, została objęta patronatem wielu cenionych osób i instytucji m.in.: Ministra Edukacji Narodowej i posiada również poparcie Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych. W całej akcji uczestniczyło ponad 300 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.