Uczniowie dwójki podążają śladami Halifaxu

Uczniowie klas czwartych i piątych pod opieką nauczycieli: Anny Fido, Małgorzaty Wódki, Katarzyny Pikul, Marty Smolichy, Jadwigi Wróbel i Sławomira Batora w ramach realizacji programu regionalnego „Nasza okolica też jest piękna” poznali historię Halifax, samolotu, który rozbił się latem 1944 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzieci oglądnęły prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Annę Fido, a następnie udali się w teren, by zobaczyć miejsce rozbicia załogi. Dzieci wraz z opiekunami byli na Parafialnym Cmentarzu w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie znajduje się pomnik – miejsce pierwszego pochówku kanadyjsko-brytyjskiej załogi samolotu wojskowego Halifax. To była udana lekcja regionalizmu, z której dzieci wróciły bardzo zadowolone.