222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu dzisiejszym społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej akademii z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy odświętnie ubrani zebrali się na sali gimnastycznej szkoły, aby uczcić datę  niezwykle znaczącą dla losów Polski. Bowiem 3 maja 1791 r. podpisano  ustawę regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dokument, który został wtedy podpisany, był pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną Konstytucją. Zebranych powitała p. Dyrektor Anna Fido, która w krótkim wystąpieniu nawiązała do tej daty. Następnie wystąpili uczniowie z kl. 5 a, 5 b i 5 c, którzy  pod kierunkiem swoich wychowawców: p. Sławomira Batora, p. Jadwigi Wróbel i p. Małgorzaty Wódka,  w sposób barwny i ciekawy przybliżyli te odległe czasy. Chór szkolny pop kierunkiem p. Moniki Guzik- Skirzyńskiej zaśpiewał „Witaj majowa jutrzenko”, a uczniowie z kl. VI c zatańczyli. Swoją obecnością zaszczycił  nas Zastępca Burmistrza p. Marek Minorczyk. Na koniec uroczystości wszyscy odśpiewali hymn Polski.

Na akademii wręczono również dyplomy i nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursach.