ŚWIĘTO DRZEWA W NASZEJ SZKOLE

Aby uczcić ten sympatyczny dzień, uczniowie klasy III a, III b oraz V b wraz z opiekunami udali się do lasu „Beleryt”, aby spotkać się z pracownikiem Nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej, panem inżynierem nadzoru Krzysztofem Majką. Po przybyciu na rozległą leśną polanę dzieci przywitały się ze swym wspaniałym przewodnikiem i po krótkim odpoczynku wyruszyły na wędrówkę po lesie, w czasie której zdobyły obszerną wiedzę o tajemnicach leśnej przyrody. Pan inżynier pokazał i objaśnił naszym uczniom, na czym polega warstwowa budowa lasu. Zobaczyli skład ściółki leśnej wraz ze znajdującą się w niej grzybnią, a także roślinność poszczególnych pięter. Dzieci nauczyły się, jak rozpoznać drzewo czy krzew po kształcie liści oraz okrywającej pień korze. Można też było podziwiać wskazane przez pana Krzysztofa okazy grzybów, również tych żyjących na drzewach.

Po cennej, żywej lekcji przyrody przyszedł czas na biwakowanie. Na polanie zapłonęło ognisko, przy którym usiedli nieco zziębnięci tropiciele przyrody, aby posilić się kanapkami i upiec w ogniu dostarczone przez tatę-harcerza, pana Marka Korca, jabłka. Dzieci uczestniczyły też w zorganizowanych przez mamy różnych zabawach i grach sportowych. Na koniec, po uporządkowaniu terenu, siedząc wokół ogniska w pożegnalnym kręgu, uczestnicy zielonej lekcji mieli okazję dołączyć się do pięknego śpiewu przy dźwiękach gitary,  którego wykonawcą był tata-harcerz.

Opiekę nad młodymi przyrodnikami sprawowały wychowawczynie klas: Jadwiga Wróbel, Renata Klimek i Barbara Stępnik oraz rodzice: pani Anna Zając, pani Monika Krupa,  pan Marek Korzec i babcia Patrycji-pani Niedźwiecka.