16 kwietnia 2013 r. gościliśmy w naszej szkole uczestników etapu powiatowego XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem turnieju jest wspieranie działań zmierzających do poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor Szkoły Anna Fido i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Marek Banaś, którzy podkreślili wagę  turnieju.

W turnieju rywalizowało ze sobą 12 trzyosobowych drużyn z powiatu dąbrowskiego,   wyłonionych w eliminacjach gminnych. Drużyny pisały test składający się z 25 pytań weryfikujący wiedzę z zakresu BRD, który  przygotował st. sierż. Paweł Chwałek oraz pokonywały rowerowy tor przeszkód. Nad poprawnym przebiegiem czuwało jury w składzie: st. sierż. Paweł Kmieć, st. post. Marcin Chmura, post. Tomasz Banaś oraz p. Paweł Mikos.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Szkoły podstawowe

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie w składzie: Ryczek Paulina, Lekarczyk Przemysław, Ryczek Mateusz - 13 punktów – opiekun Czesława Obara

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie w składzie: Jasak Angelika, Marszalik Paulina, Łopata Karolina - 40 punktów - opiekun Renata Kołton

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach w składzie: Kuta Filip, Nowak Kamil, Bogula Mikołaj - 41 punktów – opiekun Urszula Kuta

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. W. Broniewskiego w Oleśnie w składzie: Gruchała Joanna, Garbarz Anna, Łabuda Krystian - 48 punktów – opiekun Jolanta Reczek

V miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Grzech Wiktoria, Kawa Aleksandra, Kazimierz Kawa - 48 punktów – opiekun Małgorzata Wódka

VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. Dr Pawła Sochy w Bolesławiu w składzie: Rogowski Adrian, Ukleja Katarzyna, Kawa Natalia - 49 punktów - opiekun Małgorzata Chmura

Gimnazja

I miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Dyjak Tomasz, Szlosek Jeremiasz, Kmieć Mateusz - 12 punktów- opiekun Andrzej Soja

II miejsce – Gimnazjum nr 1 w Radgoszczy w składzie: Bobro Wojciech, Szeliga Dawid, Labak Tomas - 15 punktów – opiekun Joanna Burek

III miejsce – Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie w składzie: Pawelec Mateusz, Mosio Marcin, Zachara Anna - 34 punkty – opiekun Bernadetta Lech

IV miejsce – Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Mędrzechowie w składzie: Kołton Magdalena, Czupryna Dominik, Jasak Kamil - 44 punkty – opiekun Renata Kołton

V miejsce – Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie  w składzie: Kokoszka Bartłomiej, Wójcik Maciej, Lech Kamil - 50 punktów – opiekun Beata Lasek

VI miejsce – Gimnazjum im. St. sierż. Ignacego Łazarza ps. „LOT” w Bolesławiu w składzie: Łucja Ząbek, Mateusz Litwin, Daniel Chrapusta - 82 punkty – opiekun Andrzej Czupryna.

Należy podkreślić, że im niższa liczba punktów uzyskana przez drużynę, tym wyższe miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, które wręczali: Zastępca Burmistrza Marek Minorczyk, Wicestarosta Robert Pantera oraz Zastępca Komendanta mł. insp. Andrzej Kupiec. Nagrody sponsorowali: - Wójt Gminy Bolesław Pan Kazimierz Olearczyk, - Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Stanisław Początek, - Wójt Gminy Radgoszcz Pan Marek Lupa, - Pan Marek Krupa Euro Truck Sławomir Żurawski Marek Krupa, - Pan Jan Pabian – Blacharstwo, lakiernictwo samochodowe, - Pan Mariusz Biedroński – Kompleksowe Utrzymanie Dróg Transport Drogowy, - Pan Czesław Sas – Handel Samochodami EXPORT/IMPORT, - Pan Węgrzyn – Motozbyt, - Starosta Powiatowy Pan Tadeusz Kwiatkowski, - Pan Andrzej Dziedzic – Biuro Doradczo-Usługowe BHP, - Pan Mieczysław Sas – Firma Saspol, - Pan Józef Węc – Auto Części, - Pan Paweł Drożdż – Ośrodek Nauki Jazdy JEDYNKA, - Pan Marcin Lelek – Ośrodek Szkolenia Kierowców F1, - Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Wręczono również nagrody indywidualne za najlepiej napisany test, które otrzymali: Dawid Szeliga – Gimnazjum nr 1 Radgoszczy i Przemysław Lekarczyk Publiczna Szkoła Podstawowa Smęgorzów.

Opiekę medyczną zapewniła higienistka szkolna  p. Agata Trojnacka – Wąż.

Realizacja Turnieju spotkała się z życzliwym przyjęciem i wsparciem przez  Dyrektora Szkoły p. Annę Fido oraz nauczycieli i  pracowników obsługi.

Uczestnicy powiatowego turnieju BRD wyszli uśmiechnięci, zadowoleni i bogatsi w podstawową wiedzę z zakresu ruchu drogowego, co było główną ideą organizatorów.

Drużyny z pierwszego miejsca pojadą na eliminacje wojewódzkie. Życzymy im również tak wysokich wyników.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby turniej przebiegał sprawnie.