14 maja 2013 roku  w naszej szkole został przeprowadzony gminny etap Powiatowego Turnieju BRD dla klas I – III „Wzorowo i bezpiecznie”. Do rywalizacji w tegorocznym konkursie zgłosiło się sześć szkół z gminy Dąbrowa Tarnowska tj. PSP w Smęgorzowie, PNSP w Żelazówce, PSP w Laskówce Chorąskiej, PSP w Nieczajnej Górnej, PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test składający się z 22 pytań zamkniętych i otwartych, które były szczegółowe i bardzo złożone. Uczniowie mieli niekiedy spory kłopot z odpowiedziami na nie, ale poradzili sobie wyśmienicie. Do rozwiązania była również krzyżówka, rebusy i  „uzupełnianka”. Test dla naszej gminy, w tym roku opracowali nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja powołana z nauczycieli obecnych na konkursie.

A oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Natalia Kogut, Michał Kłos-Kufel, Joanna Zając

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie w składzie: Paweł Kmieć, Maciej Chmura, Kamil Korzec

III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Emilia Soja, Urszula Skrok, Jakub Kaczor

IV miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnej Górnej w składzie: Maciej Świerczek, Kacper Kijak, Wiktoria Pilas

Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowane zostały przez Radę Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, a wręczyła je p. wicedyrektor Małgorzata Wódka.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy bogatej wiedzy i umiejętności, a finalistów zapraszamy do udziału w kolejnym powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się w naszej szkole 5 czerwca 2013 roku.

Przygotowaniem i całą organizacją konkursu zajęły się: p. Małgorzata Gawlik, p. Renata Klimek, p. Barbara Stępnik oraz Szkolny Klub Bezpieczeństwa „Stopka”. Dokumentację fotograficzną z przebiegu konkursu wykonała p. Marzanna Pikul.