Ciotka Klotka
w Miejskiej Bibliotece Publicznej

We wtorek, 6 listopada 2012 r. uczniowie klas I b, II c oraz wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w spotkaniu z Ewą Chotomską w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Pani Ewa Chotomska  jest córką Wandy Chotomskiej.  Wiele osób  zna ją  jako  Ciotkę Klotkę z programów telewizyjnych dla dzieci, emitowanych w latach  80. i 90. – „Tik-Tak”, „Fasola”, „Ciuchcia”. Jest również współzałożycielką dziecięcego zespołu „Fasolkioraz autorką tekstów piosenek dla dzieci.

W czasie spotkania dzieci wspólnie mogły zaśpiewać znane piosenki, odpowiedzieć na zagadki i posłuchać wielu ciekawych opowieści  o pracy dziennikarskiej w telewizji, o swojej mamie, latach dziecięcych, i o tym jak powstawały kolejne wierszyki, rymowanki i piosenki.

W czasie spotkania każde dziecko dostało coś słodkiego. Na zakończenie uczennice z naszej szkoły, Stefania Mirek i Julia Skrzek,  podziękowały Pani Ewie za przybycie i wręczyły jej piękny bukiet jesiennych kwiatów. Potem można było kupić sobie książkę i zdobyć cenny autograf.