WYNIKI KONKURSU  WIEDZY  O  DĄBROWIE  TARNOWSKIEJ  I  REGIONIE

pod hasłem „MOJA MAŁA OJCZYZNA” – Dąbrowa miasto wojenne

Chcąc zainteresować młodych mieszkańców naszej gminy własnym regionem, Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie zorganizowało konkurs pt. „MOJA MAŁA OJCZYZNA”, który patronatem objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Konkurs był skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i jego finał odbył się 18 marca 2013 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. J. Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła grupa uczniów naszej szkoły w składzie:

Małgorzata Kupiec, Katarzyna Korzec , Wiktoria Grzech, Kazimierz Kawa

Opiekunami przygotowującymi uczniów do tego trzyetapowego konkursu byli:  p. Renata  Nadolska, p. Jadwiga Wróbel, Sławomir Bator.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, zwłaszcza, że wykazali się ogromną wiedzą i świetną współpracą.

Uczniowie, oprócz występów galowych m.in. zespołu Nieczajnianie  mieli tam również okazję posłuchać prelekcji nt „ Rekonstrukcja siedziby rycerskiej Ligęzów w Dąbrowie Tarnowskiej – Oleśnica” przedstawioną przez  p. Wojciecha Maniaka i nauczyciela  naszej szkoły p. Sławomira Batora.

Całość relacji oraz zdjęcia dostępne na stronie Gimnazjum nr 1: http://www.gim1dt.pl/news.php?readmore=796