„Bezpieczeństwo ponad wszystko”

Każdego roku w Polsce ginie na drogach ponad 5 000 osób. Statystyki podają, że jedna na trzy osoby w ciągu swojego życia zostaje ranna w wypadku drogowym, a wśród osób do 45 roku życia wypadki są najczęstszą przyczyną śmierci. Mając to na uwadze postanowiliśmy podjąć inicjatywę i napisać deklarację, której celem jest zebranie jak największej liczby podpisów oraz nakłonienie osób na wysokim szczeblu do podejmowania aktywnych działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Chcemy w ten sposób dać przykład wszystkim mieszkańcom, aby poparli nową inicjatywę.

Cel ten możemy osiągnąć jedynie poprzez zaangażowanie, jak największej liczby rodziców, nauczycieli, władz samorządowych, którzy poprzez swoje działania mogą kształtować odpowiednie postawy w zakresie bezpieczeństwa drogowego wśród dzieci, jak również dorosłych. Poprzez nasze działania chcielibyśmy, choć w minimalny sposób wpłynąć na zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych w naszej okolicy.

Deklarację podpisali już: Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Początek, Zastępca Burmistrza Marek Minorczyk, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Anna Fido oraz Wicedyrektor Małgorzata Wódka, Zastępca Komendanta Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Andrzej Kupiec, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1, pracownicy Dąbrowskiego Domu Kultury, nauczyciele, przedstawiciele dąbrowskiego Sanepidu, rodzice, a także uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej. Podpisy będziemy zbierać do końca tego roku, gdyż wierzymy w słuszność naszych działań oraz w to, że możemy w ten sposób poprawić sytuacje na drogach.