„Dobre maniery pozwalają nam godnie żyć, a co ważniejsze dostrzegać wokół siebie innych ludzi i ich potrzeby”

W dzisiejszym dniu w ramach Tygodnia Bez Przemocy odbył się drugi etap konkursu na wybór Króla i Królowej Dobrych Manier PSP nr 2. W pierwszym etapie konkursu w każdej klasie uczniowie wytypowali klasowych przedstawicieli, którzy staną do rywalizacji o koronę Króla i Królowej.

Wśród wytypowanych osób znaleźli się:

1.       Kludia Kościuk kl. IVa

2.       Kacper Klimowski kl. IVa

3.       Aleksandra Rokocz kl. IVb

4.       Nikodem Podstawski kl. IVb

5.       Aleksandra Guzik kl. Va

6.       Patryk Lelek kl. Va

7.       Magdalena Kogut kl. Vb

8.       Kazimierz Kawa kl. Vb

9.       Julia Kopeć kl. Vc

10.   Jakub Jaworski kl. Vc

11.   Wiktoria Grzech kl. VIa

12.   Wiktor Markowicz kl. VIa

13.   Gabriela Marzec kl. VIb

14.   Łukasz Forgiel kl. VIb

15.   Stefania Mirek kl. VIc

16.   Jakub Kula kl. VIc

Wytypowani uczniowie zmagali się dziś z wypełnieniem testu sprawdzającego znajomość zasad savoir vivre. Test składał się z 25 pytań o zróżnicowanych zagadnieniach związanych z dobrym wychowaniem. Po zliczeniu prawidłowych odpowiedzi  do trzeciego etapu komisja wytypowała:

Kandydatki do tytułu Królowej Dobrych Manier PSP nr 2

1.       Gabriela Marzec kl. VIb

2.       Julia Kopeć kl. Vc

3.       Wiktoria Grzech kl. VI a

4.       Magdalena Kogut kl. Vb

5.       Aleksandra Rokocz kl. IV b

6.       Klaudia Kościuk kl. IV a

Kandydaci do tytułu Króla Dobrych Manier PSP nr 2:

1.       Jakub Kula kl. VIc

2.       Kazimierz Kawa kl. Vb

3.       Wiktor Markowicz kl. VIa

4.       Kacper Klimowski kl. IVa

Trzeci etap konkursu odbędzie się 06.05.2013 r o godz. 10.30.  Zakwalifikowani uczniowie będą musieli wykazać się znajomością dobrych manier w różnych sytuacjach. Sprawdzian wiedzy będzie oceniany przez specjalnie powołaną komisją. Uczniowie będą musieli udzielić prawidłowych odpowiedzi na pytania komisji związane z zasadą savoir - vivre a także dokonać autoprezentacji.

Uroczysta koronacja Króla i Królowej Dobrych Manier odbędzie się na apelu wychowawczym.

Konkurs na wybór Króla i Królowej Dobrych Manier organizowany jest w ramach realizowanego projektu ZPB  Szkoła Promująca Bezpieczeństwo.

Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela p. J. Wolińska, p. M. Gawlik.