Motto przewodnie: „Brak przemocy prowadzi do najwyższej etyki, która jest celem całej ewolucji. Dopóki nie przestaniemy krzywdzić innych żywych stworzeń, ciągle będziemy dzikusami.”

(Thomas Alva Edison)

W ramach realizacji projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w klasach I – III rozpoczął się cykl spotkań z bajką profilaktyczną, w których bohaterowie zachowują się w bardzo konkretny sposób dostarczając wzorów zachowań. Jest to również wspaniały środek na zapobieganie niewłaściwym postępowaniom dzieci.  Bajki leczą, obniżają napięcie, pomagają radzić sobie z lękiem. Symbole zawarte w bajkach profilaktycznych pozwalają dzieciom na odniesienie zasłyszanych treści do własnego życia a co najważniejsze ułatwiają znalezienie wyjścia z konkretnej sytuacji. Bajki pozwalają wejść w świat marzeń dziecięcych, wzajemnie się zrozumieć i razem przeżywać smutki i radości bohaterów, rozwiązywać nieporozumienia, oraz pokonywać przeszkody.

W tym dniu odbyły się również Mistrzostwa Szkoły w koszykówce dziewcząt. W turnieju wzięły udział drużyny z klas VI a, VI b, VI c oraz dwie drużyny z połączonych klas V b i V c. Wyniki turnieju: I miejsce i tytuł Mistrza Szkoły - kl.VI a, II miejsce - kl. VI b, III miejsce - kl. VI c. Pani dyrektor Anna Fido wręczyła zwycięskiej drużynie Puchar Dyrektora Szkoły. Drużyny otrzymały także medale i dyplomy. Skład mistrzowskiej drużyny: Anuszewska Natalia, Łabuz Weronika, Morawiec Karolina, Waśniowska Klaudia, Kozik Katarzyna, Kurek Ewelina, Dziedzic Paulina. Turniej przeprowadzili nauczyciele wf- Zbigniew Soja i Małgorzata Panek-Sojka. Zawody te maiały na celu promowanie zasad gry fair-play.

Uczniowie, w ramach projektu przygotowali gazetki ścienne „STOP PRZEMOCY”, które będą nam towarzyszyć w dniu codziennym i przypominać, że przemoc to nie rozwiązanie ani środek do celu. Nie powinniśmy być bierni na akty przemocy, a na pewno nie powinniśmy jej akceptować w szkole i w najbliższym otoczeniu. Specjalnie powołana komisja oceni najbardziej efektowne środki wyrazu i nagrodzi zwycięzców.