W kolejnym już trzecim dniu „Tygodnia bez przemocy” nauczyciele rozpoczęli godziny lekcyjne od przeczytania i omówienia  hasła dnia:

„Zwyciężajcie nienawiść miłością, nieprawdę - prawdą, przemoc - cierpieniem.”

(Mahatma Gandhi)

W tym dniu społeczność szkolna ubrała się na niebiesko, aby podkreślić znaczenie tego dnia. Kolor ten niewątpliwie kojarzy się z Niebieską linią, barwami policyjnymi a więc z instytucjami do których możemy zwrócić się o pomoc, gdy nas ktoś krzywdzi. Uczniowie ubrani na niebiesko nie byli pytani, a było ich bardzo dużo.

Przypominamy również, że w ramach ZPB „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w naszej szkole została utworzona elektroniczna skrzynka zaufania, na którą uczniowie mogą przesyłać wiadomości, o których boją się mówić otwarcie lub też nie wiedzą do kogo zwrócić się po pomoc. Utworzenie elektronicznego kontaktu ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w naszej szkole a także pomoc osobom potrzebującym. Dyżury przy Szkolnej Skrzynce Zaufania pełni pedagog szkolny Justyna Wolińska.