Motto piątkowe :Jeżeli marzysz o ogrodzie spokoju to już zacznij wyrywać chwasty agresji, a sadź ziarno przyjaźni.”    ks. Jerzy Popiełuszko.

Koordynatorzy projektu ZPB „Szkoła promująca bezpieczeństwo” na piątkowe przedpołudnie dla uczniów naszej szkoły  przygotowali filmy profilaktyczne dotyczące agresji i przemocy.

Klasy I – III  w dziesięciu inscenizowanych widowiskach ujrzały skuteczne sposoby zachowania się w sytuacjach zagrożenia, z którymi dzieci mogą się spotkać w domu, w szkole, na ulicach, i w grupie rówieśniczej. Dzieci wspólnie zastanawiały się, jakie zachować się w określonej sytuacji i uzasadniali  swoje wybory, dzięki czemu mali widzowie mogli wzbogacić swoja wiedzę o zagrożeniach i niebezpieczeństwach.

Klasy IV – VI obejrzały film „Przemoc i agresja – jak  się im przeciwstawić”, który w przystępny i atrakcyjny sposób definiował, czym jest przemoc i agresja, wskazywał na przyczyny i skutki zjawiska oraz radził, jak się im przeciwstawić.

W tym dniu  również klasy wybrały uczniów, którzy  staną do rywalizacji o tytuł KRÓLA I KRÓLOWEJ DOBRYCH MANIER PSP NR 2.