DZIEŃ OTWARTY - POZNAJ ZANIM ZDECYDUJESZ

We wtorek, 12 marca b.r. w nasza Szkoła organizowała Dni Otwarte dla sześciolatków i pięciolatków pod hasłem „Poznaj, zanim zdecydujesz”. Honorowy patronat objął nad nimi Małopolski Kurator Oświaty oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. W godzinach porannych przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1, nr 2 oraz z Ochronki wraz z wychowawcami odwiedzili naszą placówkę i skorzystali ze specjalnie dla nich przygotowanych atrakcji. Obejrzeli bajkowe przedstawienie w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego „Jupiter” oraz Krakowiaka – tradycyjny polski taniec ludowy, który zaprezentowali uczniowie klasy 2 c. Następnie nasi najmłodsi goście pod przewodnictwem  nauczycieli naszej szkoły udali się na zwiedzanie całej placówki. Obejrzeli wszystkie newralgiczne miejsca, a co najważniejsze, mieli możliwość zasiąść w szkolnych  ławkach i poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Poza niezapomnianymi wrażeniami, jakie przedszkolakom sprawiła wizyta w naszej szkole, dzieci zostały obdarowane malowankami oraz kolorowymi balonami, które specjalnie dla nich, już od samego rana przygotowywali członkowie SU wraz z opiekunkami.

Na tym jednak nie zakończył się Dzień Otwarty naszej Szkoły. W godzinach popołudniowych przybyli do nas rodzice przedszkolaków wraz ze swoimi pociechami oraz zaproszeni gości: przedstawiciel kuratorium oświaty - starszy wizytator Pan Stanisław Siadek, przedstawiciel Burmistrza, dyrektor ZOSiP pan Marian Gajda, pani Maria Kazek - dyrektor przedszkola nr 1, pani Lucyna  Kaganek – dyrektor przedszkola nr 2 oraz pracownicy dąbrowskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej - Pani Anna Błachuta i pani Angelika Antosz-Barabasz. Rodzice wysłuchali prelekcji nt. dojrzałości szkolnej dziecka oraz zostali przez Panią Dyrektor Annę Fido zapoznani z multimedialną ofertą naszej Szkoły. Na zakończenie spotkania wystąpił szkolny zespół taneczny „Antidotum”, a członkowie Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali pokaz mody typowej dla naszej placówki. Możliwość zaprezentowania się miały również zaproszone pięciolatki, które przepięknie wykonały piosenkę (Ochronka) oraz tradycyjny taniec ludowy (Publiczne Przedszkole nr 2). Po części oficjalnej rodzice mieli możliwość zwiedzenia całej szkoły, obejrzenia sal lekcyjnych i zaplecza dydaktycznego, a najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji, jaką było malowanie twarzy wykonywane przez wykwalifikowane już w tej profesji członkinie SU.

Mamy nadzieję, że Dzień Otwarty zorganizowany w naszej Szkole przyniósł najmłodszym wiele radości i pozytywnych wrażeń, a rodziców skłonił do przemyśleń na temat tego, ile dobrego może ich pociechom dać dąbrowska „Dwójka”.