„Szkolny Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej"

13 marca 2013 r. w  naszej szkole  odbyły się  eliminacje szkolne

XV POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO im. MARII KOZACZKOWEJ .

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej pod Honorowym  Patronatem Burmistrza Gminy Dąbrowa Tarnowska  - Stanisława Początka.

Organizatorkami etapu szkolnego były p. Renata Klimek i p. Barbara Stępnik.

Celem konkursu była popularyzacja poezji Marii Kozaczkowej i współczesnych  poetów  polskich oraz wyłonienie laureata, który będzie reprezentował szkołę w eliminacjach gminnych.

Jury w  składzie: Pani Sławomir Bator i Pani Małgorzata Gawlik po przesłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiło przyznać:

I miejsce:  Agacie Partyńskiej, uczennicy klasy III b

II miejsce: Magdalenie Warias, uczennicy klasy III b

III miejsce: Aleksandrze Idzik, uczennicy klasy III a

Organizatorzy i jury dziękują uczniom za piękne prezentacje wierszy .

Słowa uznania kierują także do nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do dzisiejszego „Spotkania z  poezją…”

Agatce, laureatce konkursu, życzymy dalszych sukcesów w  kolejnych eliminacjach, które odbędą się  W Światowym Dniu Poezji 21.03.2013 r.  w  MBP im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.