Gminny etap

klas 1 – 3

X Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego

W dniu 12 kwietnia 2013 roku został rozstrzygnięty gminny etap X Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego klas 1 –3.

Celem konkursu było wyposażenie uczniów w umiejętności poprawnego pod względem ortograficznym pisania; inspirowanie do poszerzenia swojej wiedzy; wymiana doświadczeń nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w zakresie nauczania ortografii na poziomie klas I – III, oraz metod i form pracy z uczniem zdolnym; a także wyłonienie zwycięzców do etapu międzypowiatowego,  który odbędzie się  22 maja 2013 r. (środa), o godz. 10.00 w Zespole Szkół  w Porąbce Uszewskiej .

Organizatorem konkursu była PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w osobach: Renata Klimek, Lucyna Wróbel, Małgorzata Gawlik we współpracy z Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie.

W konkursie uczestniczyło 17. uczniów klas 1-3 z sześciu szkół z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska. Uczestnicy pisali dyktando pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Konkursowa powołana z nauczycieli obecnych na konkursie.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce oraz zaszczytny  tytuł "Gminnego Mistrza Ortografii"

zdobyła – Emilia Soja z PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce wywalczyła:

Daria Pyrcz z PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce zdobył:

Damian Kawa z PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

IV miejsce zajęła:

Monika Ryczek z PSP w Smęgorzowie

V miejsce otrzymała:

Magdalena Warias  z PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach z ortografią!

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, uczestnicy odebrali wyróżnienia, a nauczyciele podziękowania ufundowane przez Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Podczas konkursu panowała wspaniała atmosfera, zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że konkurs również będzie kontynuowany w następnym roku.