Próbna ewakuacja przeciwpożarowa w dąbrowskiej dwójce

29 października 2012 roku o godz. 11.00 we współpracy z Powiatową Strażą Pożarną w Dąbrowie Tarnowskiej, Społecznego Inspektora Pracy  panem Edwardem Wałaszkiem, przewodniczącą  szkolnej komisji BHP na wniosek dyrektora szkoły p. Anny Fido została przeprowadzona próbna ewakuacja uczniów oraz pracowników PSP 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszyscy sprawnie, w sposób zorganizowany drogami ewakuacyjnymi zgromadzili się w wyznaczonym miejscu zbiórki – sali gimnastycznej. Wychowawcy oraz pozostali nauczyciele odpowiedzialni za uczniów w chwili akcji ewakuacyjnej złożyli meldunek dyrektorowi szkoły o liczebności oraz stanie zdrowia podopiecznych. Uzyskane informacje pani dyrektor przekazała w formie raportu inspektorowi współuczestniczącemu w akcji. Następnie wszystkie pomieszczenia zostały przeszukane przez wicedyrektor Małgorzatę Wódka. Po zakończeniu próby alarmowej uczniowie powrócili do klas. Pani dyrektor oprowadziła pana inspektora Edwarda Wałaszka po szkole, by w sposób profesjonalny sprawdził i ocenił stan szkoły pod względem bezpieczeństwa. Na zakończenie zostały przeanalizowane funkcjonujące w szkole procedury ewakuacji uczniów i pracowników. Chociaż przeprowadzona akcja wypadła znakomicie, mamy nadzieję, że nigdy nie będzie potrzeby  wykorzystać zdobytych w tym dniu umiejętności.