Jestem widoczny – jestem bezpieczny

W czwartek, 27 września uczniowie naszej szkoły przy współudziale policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przeszli ulicami miasta w ramach happeningu profilaktyczno-edukacyjnego pod nazwą "Jestem widoczny – jestem bezpieczny". Głównym celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na konieczność bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, do czego w znacznej mierze przyczynia się noszenie odblasków. Uczniowie wyposażeni w kamizelki odblaskowe z użyciem własnoręcznie wykonanych transparentów oraz przy pomocy specjalnie przygotowanych na tę okazję ulotek uświadamiali uczestnikom ruchu ulicznego, jak ważne dla naszego zdrowia i życia jest dbanie o bezpieczeństwo.

Uczniowie rozdali przechodniom ponad 100 ulotek informujących o prawidłowym zachowaniu na drodze, a w trakcie wizyty pod Urzędem Miasta i Gminy przeczytano deklarację „Bezpieczeństwo ponad wszystko”, którą podpisał p. Burmistrz Stanisław Początek, wiceburmistrz p. Marek Minorczyk i  mł.insp. mgr Andrzej Kupiec. Deklaracja została jeszcze odczytana i podpisana w Dąbrowskim Domu Kultury, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Sądzie Rejonowym oraz w Przedszkolu nr 1.

Pan Burmistrz wyraził zadowolenie z podjętej inicjatywy integrującej środowisko szkolne i lokalne we wspólnym promowaniu bezpieczeństwa i obiecał zakup elementów odblaskowych dla klas I.

Happening był jednym z działań podjętych w ramach III edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” i został zorganizowany z inicjatywy p. M. Gawlik i p. M. Wódki, wspomaganych przez Dyrekcję szkoły oraz nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim instytucjom za aktywny udział w akcji, a szczególne podziękowania kierujemy do władz samorządowych za przyjęcie zaproszenia oraz do wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji za pomoc w organizacji przedsięwzięcia  i asekurację przemarszu przez st. sierż. Pawła Chwałka oraz asp. szt. Jarosława Kmiecia.

Opiekę nad uczniami w trakcie happeningu sprawowały: p. dyrektor Anna Fido, p. wicedyrektor M. Wódka, p. M. Gawlik, p.  B. Stępnik, p. R. Klimek, p. D. Dyda, p. M. Panek – Sojka oraz p. M. Smolicha.

Foto - p. M. Pikul.