„Ja i mój bohater” – konkurs literacko-plastyczny
dla szkół podstawowych

Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie Filia Dąbrowa Tarnowska, która do udziału w nim zaprosiła wszystkie szkoły podstawowe powiatu dąbrowskiego. Nasi uczniowie z powodzeniem zaprezentowali swoje umiejętności literackie i plastyczne. Jury było zachwycone sposobem wykonania prac, a przede wszystkim zdolnościami polonistycznymi nagrodzonych osób.

Zadaniem każdego uczestnika konkursu było wybranie sobie spośród bohaterów literackich jednego ulubionego i stworzenie fantastycznej przygody, którą razem z nim mogło się przeżyć. Bohaterem mógł być człowiek, zwierzę lub inna istota występująca na kartach literatury dla dzieci i młodzieży.

Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii literacko-plastycznej zajęły ex aequo Wiktoria Grzech z kl. VI a i Gabriela Marzec z kl. VI b. Natomiast II miejsce zajął również nasz uczeń – Norbert Korzec z klasy III a. W kategorii plastycznej wyróżnienie zdobyła Emilia Łabno z kl. I a.

Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy wysokich osiągnięć i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za aktywność i chęć pokazania swoich możliwości. Każdy uczestnik zostanie nagrodzony wzorowym wpisem w zeszycie uwag.