KONKURS http://www.kangur-mat.pl/image/logo_kangourou.gif

MATEMATYCZNY KANGUR 2013

        Dwudziesta druga edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR” odbędziesię 21 marca 2013 roku tj. czwartek, godz. 9.00. Opłata za udział w konkursie wynosi 8 zł/os.

 Na start uczestnicy konkursu otrzymują tzw. nagrody uczestnictwa, które są gwarantowane dla uczniów zgłoszonych do 27 stycznia. W związku z tym, iż w dniach 14 - 27 stycznia trwają ferie zimowe, proszę chętnych o zgłaszanie się wraz z obowiązkową opłatą do szkolnego opiekuna konkursu, czyli pani Wioletty Zych najpóźniej do 11 stycznia 2013 roku!!!

PAMIETAJ!!!

Konkurs przeprowadzany jest w kategoriach:

„Żaczek”– klasy 2;

„Maluch”– klasy 3 i 4;

„Beniamin”– klasy 5 i 6;

Test konkursowy w kategorii „Żaczek” zawiera 21 zadań o różnym stopniutrudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów; maksymalnie może, więc uzyskać105 punktów.

Test konkursowy w kategorii „Maluch” zawiera 24 zadania o rożnym stopniutrudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów).Uczeń uczestniczący w konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty; maksymalnie może, więc uzyskać120 punktów.

Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o rożnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów, maksymalnie może, więc uzyskać 150 punktów.

Do każdego zadania w każdej kategorii dołączonych jest 5 odpowiedzi oznaczonych literami A, B, C, D, E, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik konkursu otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.