W poprzednim roku szkolnym dzieci z klas pierwszych dołączyły do Klubu Bezpiecznego Puchatka. W tym roku następne pierwszaki poznają tajniki klubu. Pomysłodawcą i organizatorem jest Maspex - GMW - Sp. z o.o. S.K.A.. we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji KGP oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego KGP.

Głównym celem pracy w klubie jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole oraz wytworzenie u nich naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia. Pierwszaki otrzymały już materiały edukacyjne i będą poznawać zasady bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach poprzez zabawę, rozwiązywanie rebusów i krzyżówek.