Pierwszaki dołączyły do Klubu Bezpiecznego Puchatka

Pierwszy rok w szkole jest ważnym wydarzeniem dla każdego dziecka. Wkracza ono w nową rzeczywistość, która wymaga od niego większej samodzielności i odpowiedzialności. Pierwszoklasiści niejednokrotnie podejmują już bez udziału rodziców ważne decyzje. Chcąc zwrócić ich uwagę na potencjalne zagrożenia i uświadomić im skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze, nasza szkoła dołączyła do „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Koordynatorem działań podjętych w ramach tego programu jest p. Małgorzata Gawlik – SK BRD.

Klub Bezpiecznego Puchatka jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas pierwszych. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

Zajęcia prowadzone będą przez wychowawców klas pierwszych:

Klasa I a – 29 uczniów – wychowawca  p.  Janina Kwaśniak

Klasa I b – 28 uczniów – wychowawca p. Ewa Więcek

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony szkoły, nauczycieli i rodziców. Mamy jednak nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.