21 marca b.r., w Światowym Dniu Poezji, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się jubileuszowy, XV konkurs recytatorski im. Marii Kozaczkowej. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów – Agata Partyńska z klasy III B oraz Maksymilian Mol z klasy IV a. Jury w składzie: Marta Warias – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Żabnie, Jadwiga Kusior – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarn. oraz Lidia Marzec – pracownik tejże Biblioteki spośród 34 uczestników wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Miło nam poinformować, iż Maks recytując wiersz M. Kozaczkowej „Ślub po zalipiańsku” oraz utwór E. Lipskiej „Pod dyktando” zajął pierwsze miejsce w kategorii klas IV – VI. Nagrodę oraz gratulacje otrzymał z rąk dwóch córek Marii Kozaczkowej oraz Sekretarza Urzędu Miasta – Stanisława Ryczka. Do konkursu Maksa przygotowała Pani Diana Dyda.