Uczniowie klasy V a wzięli udział w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!”

Konkurs plastyczny był wspaniałą okazją do przeprowadzenia pogadanki na temat zagrożeń związanych z występowaniem tlenku węgla. Czad jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójcą”. To pokazuje jak ważne jest uczenie właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat, które może uratować życie i zdrowie najbliższych.

Konkurs przebiega w kilku etapach. Na każdym szczeblu eliminacji prace konkursowe wybiera specjalnie powołane Jury. Na etap gminny zostały przekazane prace następujących uczniów: Kingi Golemy, Klaudii Gucy, Justyny Kłos–Kufel, Aleksandry Guzik, Aleksandry Sołtys, Konrada Orwata, Tomasza Morelewskiego, Kingi Kupec, Oliwii Miłkoś , Radosław Wątroba.

Organizatorem konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Szef Obrony Cywilnej Kraju, we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

Konkurs na etapie szkolnym przeprowadziła p. Małgorzata Gawlik.