Sukces naszej szkoły w X Powiatowym Przeglądzie Dorobku

Artystycznego Szkół „Płomień 2012”

9 grudnia 2012 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się koncert finałowy X Jubileuszowego Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół „Płomień 2012”. Na scenie „Sokoła” zaprezentowali się laureaci eliminacji, którzy rywalizowali w kategoriach: tanecznej i wokalnej. Natomiast 5 grudnia miał miejsce VII Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych Laur Melpomeny.

W klasyfikacji generalnej szkół, sumującej osiągnięcia w poszczególnych kategoriach tematycznych i wiekowych najlepsza okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej zdobywając 56 pkt. Pani dyrektor Anna Fido odebrała z rąk wiceburmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Marka Minorczyka i wójta Radgoszczy Marka Lupy Złoty Puchar. Uczestnicy przeglądu złoty i srebrny Laur Melpomeny, nagrody, wyróżnienia i dyplomy, a opiekunowie podziękowania w poszczególnych kategoriach.

Wyniki szkoły:

I. ZESPOŁY TANECZNE (temat i stylistyka – lata 60-te XX w.):

• szkoły podstawowe (klasy I-III):

I miejsce – „GWIAZDECZKI” - „Twist” (opiekunki: p. Małgorzata Gawlik i p. Jadwiga Miś)

• szkoły podstawowe (klasy IV-VI):

II miejsce - „ANTIDOTUM” - „Taneczne lata 60-te”  (opiekunki: p. Małgorzata Gawlik i p. Jadwiga Miś)

II. ZESPOŁY MUZYCZNE I SOLIŚCI (temat – musicale i piosenki filmowe):

• szkoły podstawowe (klasy I-III, soliści):

I miejsce – Agata Partyńska – kl. III b (opiekun p. Renata Klimek)

II miejsce – Gabriela Mol – kl. I b (opiekun p. Ewa Więcek)

• szkoły podstawowe (klasy IV-VI, soliści):

wyróżnienie – Maksymilian Mol

zespoły – I miejsce dla grupy „SŁONECZNY UŚMIECH” (opiekun p. Monika Guzik – Skirzyńska)

III. ZESPOŁY TEATRALNE:

• szkoły podstawowe (klasy I-III)

I miejsce - „JUPITER” (opiekunki p. Małgorzata Gawlik i p. Małgorzata Panek – Sojka)

• szkoły podstawowe (klasy IV-VI)

II miejsce „MORRISY KRÓLA JULIANA” (opiekun p. Sławomir Bator) – I miejsca nie przyznano

Dyrekcja dziękuje uczniom, rodzicom, nauczycielom za bardzo duży wkład pracy w przygotowania do przeglądu. Gratuluje wysokich wyników.