MAŁOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

Gazeta Krakowska zaprosiła małopolskie szkoły do konkursu plastycznego „Bezpieczna Droga do Szkoły”. W organizację konkursu włączył się również Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Kuratorium Oświaty w Krakowie. Podobnie jak w poprzednich latach przystąpiliśmy do wielkiej akcji promującej bezpieczeństwo na drodze, którego celem było upowszechnianie wśród uczniów szkół podstawowych znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz zasad bezpiecznego korzystania z infrastruktury komunikacyjnej.
            Był to drugi konkurs przeprowadzony w szkole dotyczący bezpieczeństwa. Konkurs cieszył się wielkim powodzeniem, a uczniowie wykonali bardzo ciekawe i oryginalne prace plastyczne. Tematem tegorocznej edycji konkursu było: „Bezpieczna droga do szkoły - rowerem, autem z rodzicami, autobusem szkolnym, tramwajem, pieszo, inny sposób”.

W konkursie wzięło udział 167 uczniów z klas 1 – 4:

Klasa I a – 26 prac - wychowawca p. Janina Kwaśniak;

Klasa I b – 24 prac - wychowawca p. Ewa Więcek;

Klasa II a – 18 prac - nauczyciel p. Lucyna Wróbel;

Klasa II b – 21 prac - nauczyciel p. Lucyna Wróbel;

Klasa II c – 15 prac - wychowawca p. Barbara Trzpit;

Klasa III a –19 prac - wychowawca p. Barbara Stępnik;

Klasa III b – 27 prac - wychowawca p Renata Klimek;

Klasa IV a – 11 prac - nauczyciel p. Paweł Mikos;

Klasa IV b – 7 prac - nauczyciel p. Paweł Mikos;

Koordynatorzy konkursu p. Małgorzata Gawlik i p. Małgorzata Wódka, odpowiedzialne za zebranie i odpowiednie skompletowanie pakietów zgodne z wymogami organizatorów, przekazały prace konkursowe do siedziby redakcji Gazety Krakowskiej. Konkurs odbył się w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”, która na dobre zagościła w naszej podstawówce, edukując najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

O wynikach poinformujemy wkrótce.