http://www.wyd-literatura.com.pl/pobierz/drzewo/0/0/chlopiec-2-1.jpgKonkurs czytelniczy dla uczniów
klas I-VI pt. „Kochany Miziołek, ja i rodzinka”

Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa
jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

W dniu 22 maja odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości „Dynastii Miziołków” Joanny Olech. Książka w starszych klasach szkoły podstawowej jest bardzo lubianą lekturą omawianą na lekcjach języka polskiego.

„Dynastię Miziołków” znają prawie wszyscy uczniowie, lecz niektórym szczególnie przypadła do gustu ze względu na bohatera, któremu nieustannie towarzyszy niezwykłe poczucie humoru. Mając na uwadze czytelników, znających książkę prawie na pamięć, został ogłoszony konkurs. Wzięło w nim udział 10 osób, a w wśród nich nawet jeden pierwszoklasista. Gratulujemy odwagi!

Fani Miziołka czytali książkę wielokrotnie, niektórzy poznali ją poprzez audiobooka. Przed organizatorem konkursu było nie lada wyzwanie, żeby ułożyć takie pytania, które pozwolą wyłonić najlepszego znawcę tej lektury. Ostatecznie uczestnicy otrzymali zestaw testowy składający się aż z 80. pytań. W pierwszej chwili wydaje się, że to ogromna ilość zadań, z którymi uczniowie sobie nie poradzą. Nic podobnego się nie stało. Wszyscy skończyli pisać test przed podanym czasem zakończenia konkursu. Większość pytań miała charakter otwarty, a tylko niektóre były zamknięte. Dzięki nim udało się wyłonić osoby najlepiej znające książkę. Pozostali również wykazali się bardzo dokładną znajomością je treści. Czytali ją po 5, 6, nawet 7 razy!

Wszystkim czytelnikom serdecznie gratulujemy! Każdy uczestnik konkursu jest godny naśladowania i jest w nim zwycięzcą poprzez sam udział.

Autorem pytań i organizatorem konkursu była Pani Marzanna Pikul.

Wyniki konkursu:

Joanna Ostręga

IV b

47

Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone podczas szkolnego apelu.