Program „Mleko dla szkół"

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w programie „Mleko dla szkół”. Niemal wszyscy uczniowie dwa razy w tygodniu otrzymują kartonik o pojemności  0,25 l  mleka lub jogurtu. Mleko białe jest bezpłatne, natomiast za  mleko o smaku wanilii lub czekolady uczniowie płacą  0,25 zł. Jogurt o smaku truskawki lub brzoskwini kosztuje 0.34 zł. Pozostały koszt refunduje Agencja Rynku Rolnego. Dostawcą  produktów jest firma „Rolmlek” z Mielca a szkolnym  koordynatorem programu jest pani Jadwiga Miś

Firma Rolmlek wraz z Fundacją  „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia” zorganizowały w Mielcu spotkanie podsumowujące realizację akcji „Szklanka mleka” oraz „Owoce w szkole”. Spotkanie odbyło  się 26 kwietnia o godz.9.30, na które również nasza szkoła otrzymała zaproszenie. Wzięły w niej udział uczennice klas VI -  Karolina Morawiec, Dominika Pilas , Barbara Tomaszek oraz Kinga Barnaś. Uczennice te  wykonały prace plastyczne  o tematyce kosmosu, gdyż warunkiem uczestnictwa było przesłanie prac o takim zagadnieniu. Opiekunem grupy była pani Jadwiga Miś.  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Mielcu i Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, a także licznie zgromadzeni uczniowie z wielu szkół, wraz z opiekunami. Profesor Wojciech Cichy reprezentujący Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, prezes Fundacji „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia” przedstawił wykład zachęcający do picia świeżego mleka. Spotkanie w Mielcu uświetnił generał Mirosław Hermaszewski, jedyny Polak który odbył podróż kosmiczną. Opowiedział o przeżyciach związanych z tym wydarzeniem. Na zakończenie uczniowie, których prace zostały zaprezentowane w galerii otrzymali upominki.