artykuły biurowe,notesy,półki na książki,segregatory ZACZAROWANY BAJEK ŚWIAT”

Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

Dla uczniów klas I a i I b nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami i rycerzami książki.

W „ZACZAROWANY BAJEK ŚWIAT” pierwszoklasistów wprowadziły uczennice z klas VI c i VI a: Kinga Barnaś, Stefania Mirek, Julia Skrzek, Wiktoria Śpiewak, Weronika Topór, Dominika Trela oraz Ewelina Kurek. Dziewczęta wcieliły się w postacie z bajek i podczas krótkiej inscenizacji zaprezentowały najważniejsze zasady poszanowania książek, zachowania się w bibliotece oraz niektóre punkty z regulaminu biblioteki. Nie brakło zagadek o bibliotece, książce i znanych postaciach z bajek i baśni. Uczniowie pięknie zdali egzamin i złożyli uroczyste przyrzeczenie, a potem zostali pasowania na czytelników. Na pamiątkę spotkania każde dziecko dostało specjalnie przygotowany dyplom. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Na uroczystość przybyła pani dyrektor Anna Fido, która również zachęcała dzieci do czytania książek. Cały program przygotowała i poprowadziła pani Marzanna Pikul – nauczyciel bibliotekarz.

Warto wiedzieć, że do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać, czytelnikiem jest się od pierwszej do szóstej klasy.

Zapraszamy wszystkie dzieci.