26 października 2012 roku członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa „Stopka” działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z opiekunem panią Małgorzatą Gawlik wystosowali pismo do Burmistrza pana Stanisława Początka za pośrednictwem Pani Dyrektor Anny Fido w sprawie zakupu dodatkowych stojaków na rowery.

Pomysł zrodził się w związku z realizacją projektu „Odblaskowa szkoła”, chęcią promowania bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zdrowego stylu życia. Dzieci zgodnie z maksymą „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, wykorzystując ładną pogodę przyjeżdżają na rowerach do szkoły. Niestety przed szkołą nie ma odpowiedniej ilości miejsc na rowery. Burmistrz był bardzo mile zaskoczony inicjatywą podjętą przez klub i wyraził chęć jej realizacji. Uczniowie „Dwójki” czekają z niecierpliwieniem na nowe stojaki.