ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Świetlica szkolna kolejny raz uczciła Święto Pluszowego Misia, które obchodzimy 25 listopada. W tym roku uroczystość przebiegała pod hasłem: „Miś w literaturze”. Niemal każde dziecko posiada swoją ulubioną przytulankę, którą może być miś lub inny pluszak. Moda na misie nie przemija a zaczęła się 110 lat temu w Stanach Zjednoczonych, gdzie prezydent Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Warto, więc uczcić święto naszego milusińskiego przyjaciela. Nauczyciele świetlicy p. Małgorzata Gawlik i p. Jadwiga Miś zaprosiły na tą uroczystość wicedyrektor p. Małgorzatę Wódka, która przeczytała fragment książki pt. „Kubuś Puchatek”. Później przygody wesołego misia przeczytały panie wychowawczynie. Po wysłuchaniu dzieci odpowiadały na pytania związane z jego przygodami i nauczyły się Kubusiowej wyliczanki, po czym bawiły się w różne świetlicowe zabawy z misiami. Aktywnie w uroczystość włączył się także Szkolny Klub Bezpieczeństwa. Dziewczynki z klasy V a: Aleksandra Sołtys i Justyna Kłos – Kufel przeczytały fragment książki „Miś Uszatek”, a także bawiły się z dziećmi z i ich maskotkami. Misie pozostały na dłużej w świetlicy na specjalnie przygotowanej dla nich wystawie. Na zakończenie uczniowie zrobili sobie wspólne zdjęcie ze swoimi przytulankami.