Podsumowanie pracy świetlicy za rok szkolny 2012/2013

Świetlica Szkolna podsumowała rok szkolny. Mali aktorzy wcielili się w postacie z bajki „Kopciuszek” i w zabawny sposób, zapraszając do udziału widzów, przekazywali wiedzę na temat podstawowych zasad higieny. Przed zgromadzoną publicznością wystąpił również świetlicowy zespół taneczny „Gwiazdeczki” w tańcu z pomponami.

Rozdano dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursów organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.  Oto zwycięzcy: Kacper Sosin, Brajan Wróblewski, Maja Łoś, Jan Buga, Magda Kozioł. Wręczono również  nagrody i dyplomy w konkursie na „Mistrza Rebusów”. Otrzymali je: Kacper Marek, Kristian Ławicki, Maciej Panek, Mateusz Zając.

Podczas podsumowania pracy świetlicy zostały także  wręczone nagrody i dyplomy dla najbardziej aktywnych świetlików, którzy brali udział w konkursach, pracowali w świetlicowym teatrzyku „Jupiter” i zespole tanecznym „Gwiazdeczki”.  Nagrody ufundowała Dyrektor Szkoły pani Anna Fido. Wręczyła 10 nagród książkowych i 14 dyplomów. Podziękowała również nauczycielom świetlicy za ich zaangażowanie i  owocną pracę.

Podczas apelu koordynatorzy projektu dokonali podsumowana działań zrealizowanych w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. W trakcie spotkania pani Dyrektor Anna Fido dokonała uroczystej koronacji Króla i Królowej Dobrych Manier. Zwycięzcom Klaudii Kościuk z kl. IV a i Jakubowi Kulka z kl. VI c przy dźwiękach fanfar zostały nałożone korony. Wręczono równocześnie nagrody za II i III miejsca dla znawców  savoir- vivre.

Spotkanie to dało okazję do przyznania nagród i dyplomów dla uczestników programów profilaktyki palenia tytoniu „Znajdź właściwe rozwiązanie” realizowanego w klasach IV – VI oraz „Nie pal przy mnie, proszę” w klasach I – III. Na tą okazję zaproszono specjalnego gościa i współorganizatora działań panią Annę Klimowską ze Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, która wręczyła nagrody i dyplomy zwycięzcom.

Członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa „Stopka”  uczestniczący w apelu, przedstawili  informacje na temat zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji (nad wodą , w górach, na drodze). Wszystkie informacje zostały umieszczone na gazetce ściennej, którą wystawiono na głównym korytarzu szkoły.  Najbardziej aktywnym i wyróżniającym się klubowiczom  przyznano nagrody: Justynie Kłos – Kufel i Aleksandrze Sołtys z klasy V a. Brawo!

Na apelu podsumowano również pracę Szkolnego Klubu Europejskiego „Euroczat”, który propagował  wśród  uczniów  wiedzę  na  temat  Europy – wspólnego  dziedzictwa kulturowego . Podziękowano również  klubowiczom  za ich sześcioletnią pracę w SKE, aktywną wzorową  postawę, zaangażowanie w przygotowanie prezentacji  o krajach Europy oraz reprezentowanie szkoły i klubu w konkursach powiatowych i ogólnopolskich.

Nagrodzeni: Jakub Boryczka, Aleksandra Czupryna, Szymon Janusiewicz, Katarzyna Korzec, Małgorzata Kupiec, Aleksandra Marek, Gabriela Marzec, Kamil Miś, Maria Miś, Natalia Pietras, Katarzyna Półchłopek, Natalia Trędota, Gabriela Wężowicz z klasy VI b. Gratulujemy!

Przy okazji apelu również podsumowano zajęcia KÓŁKA SZACHOWEGO, w ramach którego przyznano nagrody:

na poziomie klas I- III:

I m. Kacper Marek

II m. Oliwier Ryczek

III m. Michał Zych

wyróżnienia: - Kacper Sosin i Ernest Fido

na poziomie klas IV - VI:

I m. Wiktoria Grzech

I m. Weronika Alourda

III m. Wojciech Młynek

wyróżnienia: Rafał Gardocki i Krystian Radło

Nagrody ufundował pan Ryszard Mol oraz pani dyrektor Anna Fido. Serdecznie wszystkim GRATULUJEMY! Zyczymy dalszych sukcesów!

Przy okazji posumowania pracy świetlicy wręczono również wyróżnienia i nagrody dla uczestników XXII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2013.

Wyróżnieniawg granic punktowych ustalonych przez region krakowski, któremu podlegamy otrzymali następujący uczniowie:

Kl. 2a – Reczek Paulina i Wójcicki Norbert

Kl. 3a – Zając Joanna

Kl. 3b – Kłos-Kufel Michał

Kl. 5a – Skrzek Michał

Kl. 6b – Korzec Katarzyna

Pani dyrektor AnnaFido ufundowała również nagrody dla uczniów klas I –III, którzy wyróżnili się w tym konkursie. Były to następujące osoby: Zych Michał kl.1a, Kądzielawa Julia kl.1b, Lech Karolina kl.2a, Anuszewski Bartek kl.2a, Fido Ernest kl.2a, Kawa Damian kl.3b, Partyńska Agata kl.3b i Cygan Jakub kl.3b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!