Prawo wobec nauczyciela – nauczyciel wobec prawa

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się szkolenie dla nauczycieli, które zostało zorganizowane na wniosek dyrektora wyżej wspomnianej szkoły wraz z Zarządem Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego i Zarządem NSZZ „Solidarność”. Szkolenie przeprowadziła nadinspektor pracy  pani mgr Lidia Rzeszutko zatrudniona w Państwowej Inspekcji Pracy Inspektorat Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie Oddział  w Tarnowie.

W trakcie szkolenia pani nadinspektor w sposób wyjątkowo ciekawy, rzetelny i praktyczny omówiła zatrudnienie nauczycieli w świetle przepisów ustawy – Karty Nauczyciela. Dzięki temu uczestnicy szkolenia będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę na co dzień.