Próbny sprawdzian w klasie VI

5 lutego 2013 r. uczniowie naszej szkoły pisali próbny sprawdzian szóstoklasisty. Celem sprawdzianu była weryfikacja umiejętności uczniów zdobytych na początkowym etapie edukacji oraz zapoznanie ich  z zasadami obowiązującymi na sprawdzianie w kwietniu. Wszystko odbyło się więc tak, jak  na właściwym. Uczniowie pod opieką przewodniczącej komisji, ubrani w stroje wizytowe udali się do pani dyrektor Anny Fido po arkusze egzaminacyjne. Każdy uczeń otrzymał taki sam zestaw zadań wraz z kartą odpowiedzi. Sprawdzian trwał 60 minut. Uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 40 punktów. Nauczyciele sprawdzają prace uczniów w zakresie czytania, pisania, rozumowania, wykorzystywania wiedzy w praktyce i korzystania z informacji.

Warto wspomnieć, że jest to jeden z pierwszych tak ważnych sprawdzianów w życiu uczniów naszej szkoły. Życzymy wszystkim piszącym powodzenia teraz oraz na właściwym sprawdzianie, czyli 4 kwietnia 2013 roku.