Podsumowanie projektu "ZDROWO, AKTYWNIE, SPORTOWO"

W piątek, 14 grudnia 2012 roku  w naszej szkole miało miejsce podsumowanie projektu „Zdrowo, aktywnie, sportowo”.  Projekt został napisany przez Stowarzyszenie „Akademia Szans” przy ścisłej współpracy dyrekcji i nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Pomysł działań zrodził się z chęci wykorzystania posiadanej infrastruktury sportowej, którą pozyskaliśmy dzięki przychylności Pana Burmistrza Stanisława Początka i władz samorządowych w ramach rewitalizacji miasta. Obiekty te cieszą się dużą popularnością wśród naszych uczniów i mieszkańców miasta, a zwłaszcza tych z terenu osiedla Westerplatte. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców, aby zwiększyć aktywność sportową i zagospodarować czas pozalekcyjny w godzinach popołudniowych, od października do chwili obecnej w szkole były cyklicznie realizowane zawody sportowe. Odbyły się rozgrywki w tenisie stołowym, piłce nożnej, piłce koszykowej i unihokeju, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W dniu dzisiejszym najlepsi młodzi sportowcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody z rąk Pana Burmistrza Stanisława Początka, Pani Prezes Stowarzyszenia „Akademia Szans” - Marzeny Rzepka i Dyrektor Szkoły - Pani Anny Fido. Wszyscy zebrani mogli ponadto obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez  uczniów naszej szkoły.

Za zorganizowanie  podsumowania projektu odpowiedzialni byli: p. Małgorzata Panek-Sojka, p.  Zbigniew Soja, p. Renata Nadolska, p. Marzanna  Pikul, p. Małgorzata Gawlik, p. Diana Dyda,  p. Renata Klimek, p. Ewa Kmieć, p. Jadwiga Miś, p. Monika Guzik -Skirzyńska, p. Sławomir Bator.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zrealizowania tego zadania.