PRZYJACIEL ZWIERZĄT

Dnia 11 stycznia 2013 roku podczas szkolnego apelu wychowawczego Pani Dyrektor Anna Fido wręczyła dyplomy uznania dwóm wyjątkowym uczennicom z klasy 6a: Klaudii Waśniowskiej i Paulinie Dziedzic.

Dziewczynki zostały uhonorowane za niesienie pomocy słabszym i pokrzywdzonym.

Widząc błąkającego się bezdomnego, zabiedzonego psa, nie przeszły obojętnie obok, ale zrobiły wszystko, żeby go uratować.  Starały się go nakarmić i skłonić, aby poszedł z nimi. Nie było to łatwe, gdyż piesek nie ufał ludziom. Uciekał i kulił się, jakby obawiał się, że ktoś go uderzy. Klaudia i Paulina zawiadomiły jedną z nauczycielek naszej szkoły. Z pomocą nieocenionego Pana Woźnego udało się pieska złapać. Dzień był mroźny i śnieżny. Nieszczęsne zwierzę miało wielkie kule zamarzniętego śniegu i lodu na swoich długich uszach, łapach i ogonie. Pies był głodny i słaby. Widać było, że błąka się już od dłuższego czasu.

Przygarnęła go nauczycielka, którą dziewczynki poprosiły o pomoc. Piesek został ogrzany, wręcz rozmrożony, nakarmiony, a następnego dnia zawieziony do weterynarza, gdyż stan zdrowia zwierzęcia wymagał interwencji medycznej.

Pan weterynarz stwierdził, że piesek nie przeżyłby,  gdyby nie otrzymał natychmiastowej pomocy.

To wrażliwość, nieobojętność i wielkie serce Klaudii i Pauliny uratowały mu życie!

Drodzy uczniowie!

Nie bądźcie obojętni! Pomagajcie skrzywdzonym zwierzętom!

„Oddam Ci całą moją miłość,
Oddam Ci całe moje serce,
Oddam Ci nawet moją dusze,
Tylko mnie przytul, weź na ręce.

Spojrzę Ci wtedy ufnie w oczy,
Wtulę swój nosek w Twoje ramię,
Przyrzeknę wierność już na zawsze …
A tej przysięgi nic nie złamie.

Więc daj mi tę ostatnią szansę,
Pomóż w bolesnej mej udręce,
Stanę się całym Twoim życiem,
…Tylko mnie przytul, weź na ręce…”