PIERWSZY DZIEŃ TYGODNIA BEZ PRZEMOCY

Rozpoczęliśmy „Tydzień bez przemocy” w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Mottem dzisiejszego dnia była myśl Alberta Einsteina „Przemoc niekiedy pozwala rozprawić się szybko z jakimiś przeszkodami, ale nie jest zdolna czegokolwiek stworzyć.” Tą myślą Pani dyrektor dokonała uroczystej inauguracji „Tygodnia bez Przemocy”. Podczas inauguracji zaproszeni goście – psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Pani Anna Błachuta wygłosiła ciekawą i pouczającą prelekcję dla klas IV-VI na temat „Zjawiska agresji i przemocy w szkole” natomiast Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Włodzimierz Słomczyński opowiedział uczniom o działalności funkcji i zadaniach Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przemocy w rodzinie. W dzisiejszym dniu uczniowie naszej szkoły przygotowali hasła profilaktyczne promujące bezpieczeństwo w szkole i zamieścili je na drzwiach swoich klas tak aby podczas przerw przypominały one uczniom o przeciwdziałaniu przemocy oraz o prawidłowym zachowaniu. W ramach zajęć świetlicowych nauczyciele rozpoczęli cykl spotkań czytania bajek profilaktycznych poświęconych agresji i przemocy „Poczytaj mi przyjacielu” dla najmłodszych.

Koordynatorzy projektu ZPB „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”: p M. Gawlik, J. Wolińska.