Pierwsza pomoc

Na zakończenie tegorocznych działań w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” młodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Pokaz wraz z komentarzem przeprowadzili uczniowie z klasy IV a oraz z klasy III a. Zajęcia odbyły się  w trzech grupach, aby obserwatorzy mieli większe pole widzenia, a także by mogli praktycznie uczestniczyć w czynnościach na manekinie ratowniczym, w posiadaniu którego nasza szkoła jest od kilku lat. Uczniowie prowadzący pokaz przygotowani zostali przez panią Janinę Kwaśniak oraz panią Barbarę Stępnik. Obydwie nauczycielki są osobami od kilku lat przeszkolonymi w udzielaniu pomocy przedmedycznej i na co dzień pracują z dziećmi w ramach dodatkowych zajęć, przekazując swoim uczniom tę cenną wiedzę. Nad całością pokazu czuwała koordynator akcji, pani Małgorzata Gawlik.