WYCIECZKA ROWEROWA

W ramach programu SZKÓŁKA NA DWÓCH KÓŁKACHuczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą p. Wiolettą Zych i przy współudziale rodziców tj. państwa Toczków i p. Gmyr wzięli udział w wycieczce rowerowej po ziemi dąbrowskiej.

Wycieczka ta odbyła się dnia 27 czerwca bieżącego roku przy sprzyjającej aurze. Pojechaliśmy startując spod macierzystej szkoły w kierunku Nieczajny Górnej. Tam po krótkim odpoczynku pojechaliśmy do Żdżar zwiedzając piękno okolicznych terenów. Następnie w drodze powrotnej odwiedziliśmy szkołę w Nieczajnie Górnej, gdzie dzieci złapały oddech, posiliły ciało oraz w ramach przerywnika chłopcy zagrali mecz z szóstoklasistami z owej szkoły na przyległym Orliku. Dziewczynki wraz z Nami dzielnie kibicowały swoim kolegom.

Po wielkich owacjach wróciliśmy na trasę. Jadąc w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej skręciliśmy w ul. Witosa, którą dojechaliśmy do osady Beleryt. Ponieważ droga wiodła już nie przy głównej trasie, lecz między polami uprawnymi, nieużytkami i w lesie, mogliśmy korzystać z dobrodziejstw natury. Między innymi z czystego powietrza i uroków krajobrazu.

Jadąc tak przy szumie wiatru i gwarze dzieci dojechaliśmy do Belerytu, gdzie czekało już na Nas ognisko przygotowane przez panią Gmyr wraz z uczennicami, które rowerem jechać akurat nie mogły. Zasłużenie, gdyż po pokonaniu trasy ok. 20 km z groszami wszyscy wzięliśmy się za pieczenie kiełbasek, które w tym przypadku smakowały rewelacyjnie. Następnie uczniowie, mimo towarzystwa komarów, odpoczęli aktywnie i zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy pod naszą szkołę a następnie rozjechaliśmy się do domów.

W sumie pokonaliśmy trasę długości ok. 23 km i mamy nadzieję na dalsze takie wypady w następnym roku szkolnym, również przy współudziale rodziców.

Ja w swoim i dzieci imieniu serdecznie dziękuję pani Barbarze Gmyr oraz pani Małgorzacie i Jarosławowi Toczek za udział i nieocenioną pomoc w tej wyprawie.

Do zobaczenia na nowej trasie J!!!