FINAŁ OBCHODÓW ŚWIĘTA DRZEWA

Dzień 11 października 2012 roku był podsumowaniem obchodów ŚWIĘTA DRZEWA w naszej szkole. Na zaproszenie Dyrekcji oraz uczniów przybył do nas nasz honorowy gość, pan inżynier Krzysztof Majka, przynosząc z sobą zielony prezent w postaci 6-cioletniej sadzonki świerka.

Na boisku sportowym zebrała się cała społeczność szkolna, ubrana w zielone stroje dla podkreślenia charakteru uroczystości. Po serdecznym powitaniu gościa, Dyrektor Szkoły pani Anna Fido wyjaśniła uczniom cel wizyty pracownika Nadleśnictwa w naszych szkolnych murach. Wspomniała też o działalności Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego „Klub Gaja”, z którym szkoła współpracuje od kilku lat. W podziękowaniu za oryginalny upominek i wielką życzliwość okazywaną dla działalności szkoły w dziedzinie ekologii pani Dyrektor wręczyła panu Krzysztofowi okolicznościowy dyplom „PRZYJACIEL SZKOŁY”.

Najważniejszym momentem apelu było zasadzenie drzewka, dla którego uczniowie wybrali nazwę „BŁYSTEK”. Umieszczenia sadzonki w glebie dokonał nasz miły gość-strażnik przyrody wraz z Dyrekcją, nauczycielem przyrody panią Jadwigą Wróbel oraz przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Katarzyną Korzec. Nazwa świerka nawiązuje do prowadzonej od początku bieżącego roku szkolnego akcji „Odblaskowa szkoła”, w którą szczególnie zaangażował się Szkolny Klub Bezpieczeństwa „Stopka”. Uroczystemu sadzeniu drzewka towarzyszyli też jego członkowie, czekając na umieszczenie tabliczki z nazwą.

Założenie nowej hodowli zebrani przypieczętowali brawami, które były odpowiedzią na życzenia wygłoszone przez pana inżyniera, dotyczące pomyślnego wzrostu drzewka.