Święto Szkoły

W dniu 31 stycznia 2013 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi zebrała się w sali gimnastycznej. Uroczystość otworzyła Dyrektor Anna Fido, witając przybyłych gości, nauczycieli oraz uczniów i ich rodziców. Swą obecnością mury szkolne zaszczycili: Zastępca Burmistrza Marek Minorczyk, Dyrektor ZOSiP Marian Gajda, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jadwiga Kusior, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Bogusława Molak, Dyrektor PKO BP Edyta Tomaszewska – Bieściak, Dyrektor Przedszkola nr 1 Maria Kazek, Dyrektor Gimnazjum nr 1 Krzysztof Krakowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Marta Kopeć i skarbnik Rady Rodziców Agnieszka Kozyra.

Pani Dyrektor w skrócie przypomniała historię szkoły oraz podkreśliła wiekopomne osiągnięcia jej patrona Mikołaja Kopernika. Zaznaczyła też, że szkoła jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odkrycia Mikołaja Kopernika”. Konkurs został ogłoszony przez wychowawczynie świetlicy szkolnej - panią Małgorzatę Gawlik i panią Jadwigę Miś. Do udziału zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych z całej Polski. Na konkurs wpłynęły prace z 12 województw. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców i ich opiekunów zostały wysłane pocztą, a wystawę prac przygotowaną przez panie Małgorzatę Gawlik i Małgorzatę Panek – Sojka zorganizowano w holu na parterze budynku szkoły.

Z nutą dumy w głosie pani Dyrektor oznajmiła również wszystkim zebranym, że dzięki przychylności Burmistrza Stanisława Początka szkoła otrzymała 15 nowoczesnych komputerów All – In – One jako wyposażenie pracowni zajęć informatycznych.

Głos zabrał także pan Marek Minorczyk oraz pan Marian Gajda, który odczytał list od Starosty Powiatu skierowany do Dyrekcji Szkoły.

Następnie uczniowie klas III a i III b zaprezentowali program artystyczny zatytułowany „Mikołaj Kopernik z wizytą w naszej szkole”.  Na rozpoczęcie w  pięknej recytacji wiersza przybliżyli postać patrona, a „Ziemia”, „Księżyc” i „Gwiazdy” tańczyły  do melodii piosenki śpiewanej przez solistki Madzię i Agatkę. Wehikuł czasu przywiózł z zaświatów Mikołaja Kopernika, który z wygodnego fotela obserwował dalsze występy „Dwójkowych Asów”. Były piosenki i żywiołowy taniec „Lets twist again” w wykonaniu zespołu „Gwiazdeczki”. Na koniec odtańczono walczyka, do którego zaproszone zostały również obydwie panie Dyrektor. Uczniów do występu przygotowały panie wychowawczynie: Renata Klimek i Barbara Stępnik oraz Jadwiga Miś.

Na koniec wręczone zostały nagrody i dyplomy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Meloman”, zorganizowanym przez panią Monikę Guzik – Skirzyńską oraz panią Ewę Więcek. Nagrodzeni też zostali zwycięzcy konkursu „Oszczędnościowa choinka”, którego organizatorami były opiekunki SKO: pani Marta Smolicha i pani Barbara Trzpit.

Po części oficjalnej odbyła się zabawa taneczna, na której grał zespół muzyczny sponsorowany przez panią Barbarę Trzpit.

W dniu Święta Szkoły dokonywano również pamiątkowych wpisów do kroniki.