ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

Czwartek, 15 listopada b.r. w całym kraju był obchodzony jako  Światowy Dzień Rzucania Tytoniu. W związku z tym w naszej szkole zostały przeprowadzone działania edukacyjno – informacyjne, które miały na celu promocję zdrowego stylu życia, wskazanie korzyści płynących z niepalenia tytoniu oraz  zwiększenie świadomości uczniów na temat skutków zdrowotnych czynnego i biernego palenia papierosów. Akcję rozpoczęto od przeprowadzenia w klasach IV – VI pogadanek dotyczących szkodliwości palenia tytoniu w ramach lekcji przyrody oraz zajęć wychowawczych. Ogłoszono również konkurs na plakat i rymowankę zachęcające do unikania tego szkodliwego nałogu. Wśród uczniów rozpropagowano ponadto listy skierowane do osób palących, w których zawarte zostały przestrogi dotyczące zagrożenia zdrowia palaczy oraz wskazówki, w jaki sposób można  rzucić palenie.Wykonano także tematyczną gazetkę pod hasłem „ Mamo, tato nie pal” usytuowaną w holu szkoły, a uczniowie propagowali akcję nosząc w tym dniu podkoszulki z hasłem „ Nie palę”.

Działania przeprowadzono pod kierunkiem p. Małgorzaty Gawlik i p. Jadwigi Wróbel we współpracy z dąbrowskim Sanepidem.