W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła przystąpiła do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, który realizowany jest już na terenie województwa małopolskiego od 2004 roku przez Komendę Wojewódzką i Komendę Miejską Policji w Krakowie na podstawie wzorca holenderskiego. W tym roku dla placówek oświatowych nosi nazwę „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa - Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Jego celem jest promocja, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkołach.

Naszym partnerem  w realizacji projektu jest Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, z którą wspólnie staramy się o przyznanie Certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo. Certyfikat ma charakter honorowy, jego posiadacz jest zobowiązany do dbania o bezpieczeństwo osób i mienia w swoim obiekcie, w jego najbliższym otoczeniu, a także do stałego monitorowania procesów związanych z realizacją projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, na każdym z jego etapów.