Wyniki szkolnego konkursu czytelniczego dla klas II i III

pt. „Wiersze Juliana Tuwima uczą i bawią”

Rok 2013 jest rokiem Julian Tuwima – znanego m. in. z wierszy dla dzieci, na których wychowały się już całe pokolenia uczniów i czytelników.

Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną konkurs wiedzy, w którym uczestnicy mogli pochwalić się znajomością utworów poetyckich dla dzieci, napisanych przez jednego z najbardziej znanych poetów. Uczniowie, zachęceni przez wychowawców i nauczyciela biblioteki, sumiennie przygotowywali się do rywalizacji, do której przystąpiło 25 osób. Za wszystkie poprawne odpowiedzi można było łącznie uzyskać 50 punktów.

Na uwagę zasługują uczniowie klas II, którzy mierząc się ze starszymi o rok koleżankami i kolegami doskonale sobie poradzili w konkursowych zmaganiach. Na miejscach od pierwszego do dziesiątego znalazło się 10 osób, to świetny wynik. Gratulujemy wiedzy, a także odwagi!

Gratulacje należą się również uczniom klas trzecich. Znajomość wierszy została poparta wysokimi wynikami. Z pewnością czas poświęcony na przygotowanie się do konkursu nie był bezowocny. Szczególne gratulacje należą się Aleksandrze Idzik z klasy III a za zajęcie I miejsca. Ola straciła tylko jeden punkt!

Konkurs przyczynił się do wzrostu zainteresowań czytelniczych i poszerzenia wiedzy na temat twórczości Juliana Tuwima.  Osoby zajmujące trzy najwyższe miejsca otrzymają pamiątkowe dyplomy i książki,  pozostali uczestnicy pisemne pochwały za udział w konkursie. Ich wręczenie będzie miało miejsce na najbliższym apelu wychowawczym.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Wyniki konkursu czytelniczego

"Wiersze Juliana Tuwima uczą i bawią”

Liczba punktów max.50

Aleksandra Idzik