Klasy szóste w Warszawie

09 i 10 maja uczniowie klas VI – a, b i c odbyli  ciekawą wycieczkę do Warszawy. Opiekę nad nimi sprawowali – pani dyrektor Anna Fido, pani Katarzyna Pikul, pani Marta Smolicha oraz pani Renata Nadolska, pani Jadwiga Miś i pan Janusz Fido. Uczniowie przez dwa dni zwiedzili wiele interesujących miejsc naszej stolicy. Na początku zobaczyli Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Katedrę św. Jana i Rynek Starego Miasta.  Następnie zwiedzili Stadion Narodowy, co stanowiło dla nich nie lada atrakcję. Kolejnym obiektem było Centrum Kopernika, a następnie Belweder i Pałac w Łazienkach. Na końcu pierwszego dnia wszyscy udali się do Wilanowa, gdzie po obejrzeniu pałacu od zewnątrz, zjedli posiłek w pięknej restauracji „Wilanów’.  Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzili Sejm i Senat. Spotkali  tam posła  pana Cezarego Olejniczaka oraz europosła Pana Zbigniewa Ziobrę. Następnie udali się do Uniwersytetu Warszawskiego, pod Grób Nieznanego Żołnierza oraz Cmentarz Powązkowski, gdzie oddali hołd wielu nieżyjącym sławnym Polakom. Byli także na grobie Anny German. Na zakończenie wycieczki  wszyscy zjedli  smaczny obiad, po czym pełni wrażeń powrócili do domów.