W poniedziałek, 20 maja b.r. dwoje uczniów klasy 4a - Aleksandra Kaczocha i Maksymilian Mol wzięło udział w finale międzygminnym V  Konkursu Recytatorskiego w Roku ks. Janusza St. Pasierba, który miał miejsce w Gminnym Centrum Kultury w  Żabnie. Uczniowie prezentowali po dwa teksty ks. Pasierba, a komisja, której przewodniczył Pan Maciej Gąsiorek – aktor Teatru Rampa w Warszawie miała za zadanie wybrać laureata Konkursu biorąc pod uwagę  m.in. dobór repertuaru, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Miło nam poinformować, iż zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych został Maksymilian Mol, który odebrał z rąk Krzysztofa Wójcika - Przewodniczącego Rady Miasta Żabno symboliczną statuetkę. Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy Konkursu obejrzeli monodram oparty na tekstach ks. J.St. Pasierba „Szepty Pana Boga” w wykonaniu Pana Macieja Gąsiorka. W czasie konkursu opiekę nad uczniami sprawowała p. Diana Dyda.

Maksowi serdecznie gratulujemy!!!