Konstytucja 3 Maja

Dnia 30 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 223. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. P. Dyrektor Anna Fido powitała przybyłych gości,  rodziców, grono pedagogiczne oraz zgromadzonych uczniów, a następnie przybliżyła tło historyczne związane z tym ważnym wydarzeniem, jakim było uchwalenie pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. P. Dyrektor dodała, że 3 maja to także święto Maryjne i przywołała postać króla Jana Kazimierza, który w 1656 r. w imieniu narodu polskiego złożył „Śluby Lwowskie”. Następnie oddała głos uczniom kl. 5a i 5b, którzy przygotowali część artystyczną pod kierunkiem p. Ewy Kmieć i p. Wioletty Zych. Uczniom towarzyszył chór szkolny prowadzony przez p. Monikę Guzik-Skirzyńską, który odśpiewał utwory patriotyczne, m. in. „Rotę”.

Po zakończonej części artystycznej p. Dyrektor odczytała wnioski wypracowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w czasie II Debaty Międzyszkolnej pt. „Patriotyzm dziś – przeżytek, czy nowa forma”, która odbyła się w naszej szkole 24 kwietnia 2014 r. Poinformowała również wszystkich zebranych, że z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja nasza szkoła wykonała tablicę patriotyczną, która została umieszczona na parterze, jako hołd naszej ojczyźnie i wezwanie wszystkich uczniów do bycia patriotą.

E. Kmieć