W piątek 11 października 2013 roku,  uczniowie klas V wspólnie z dąbrowską „drogówką” przeprowadzili akcję „Cytryna – jabłko”, która  polegała na obdarowywaniu soczystym jabłkiem kierowców, którzy jechali zgodnie z kodeksem natomiast dla łamiących przepisy ruchu drogowego czekała kwaśna cytryna.

Akcja została zrealizowana w ramach małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła” i  miała na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród kierowców, a także podniesienie świadomości uczestników ruchu o zagrożeniach mogących wystąpić w rejonie placówek oświatowych.

W ramach akcji dokonano „kontroli”  44  kierowców pod kątem przestrzegania przepisów w ruchu drogowym. Jabłka wykorzystane jako nagrody zostały zasponsorowane przez pana Janusza Bartonia. W akcji uczestniczyło 48 uczniów wraz z nauczycielami: panią Małgorzatą Gawlik, panią  Renatą Nadolską i panią Martą Smolichą.

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji aspirantowi Jarosławowi Czuprynie – funkcjonariuszowi Powiatowej Komendy Policji w Dąbrowy Tarnowskiej.

Akcja przyniosła wiele uśmiechu i radości zarówno dzieciom jak i kierowcom, którzy w większości wykazali się wyrozumiałością, a ukarani obiecali dzieciom, że będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Dzieci, a zwłaszcza pan Aspirant trzymają za słowo !