Dzień Amerykański

Dnia 23 maja 2014 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się „Dzień Amerykański”, który został zorganizowany we współpracy z Polonią Amerykańską oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. Swoją obecnością uroczystość uświetniła p. Jadwiga Kusior, Dyrektor MBP, która przybliżyła uczniom historię współpracy pomiędzy Polonią Amerykańską i naszym regionem oraz nawiązała do spotkania z przedstawicielami Ambasady Stanów Zjednoczonych, które miało się odbyć właśnie tego dnia. Podczas apelu uczennice klasy 6a, Justyna Kłos-Kufel i Aleksandra Sołtys, przedstawiły prezentację multimedialną, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Polonia w Stanach Zjednoczonych”, uczeń klasy 5a, Maksymilian Mol, wykonał utwór „Hallelujah”, zaś członkowie świetlicy szkolnej pod kierunkiem p. Jadwigi Miś i p. Małgorzaty Gawlik zaprezentowali taniec amerykański. Na zakończenie chór szkolny wykonał utwór „My Homeland Lies Over the Ocean”, którego tekst został napisany przez p. Monikę Guzik-Skirzyńską. Wszystkie występy były dwujęzyczne, a nad poprawnością językową czuwały p. Katarzyna Pikul i p. Ewa Kmieć.

Katarzyna Pikul, Ewa Kmieć